Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту
27 січня у світі вшановують пам'ять жертв Голокосту, які постраждали від нацистського режиму. Голокост – це страшний злочин в історії людства. У 1933-1945 роках німецькі нацисти винищили у концтаборах безліч євреїв, ромів, поляків, українців та полонених інших національностей.
Історія Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту
Офіційне вшанування жертв Голокосту на міжнародному рівні розпочалося з ухвалення резолюції Генеральної Асамблеї ООН у 2005 році, співавторами якої виступили близько 100 країн світу. З 2012 року в Україні на державному рівні теж вшановують пам'ять жертв трагедії.
Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту не випадково припадає на 27 січня, оскільки у 1945 році цього дня війська Першого Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті «Аушвіц-Біркенау» в Освенцимі. У цьому концтаборі, за різними даними, були закатовані від 1,5 млн до 2,2 млн людей.
Під час Голокосту було знищено близько 6 млн євреїв, з них близько 2,5 млн на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою в Україні. Найбільшим місце страти євреїв у нашій країні став Бабин Яр.
Як вшановують пам’ять жертв Голокосту
В цей день у багатьох країнах світу проходять жалобні церемонії вшанування пам’яті загиблих людей під час Голокосту. Особливі заходи, за традицією, проводяться на території меморіального комплексу Освенцим.
В Україні головні скорботні заходи 27 січня проводяться у Бабиному Яру. Кожного року там встановлюють інсталяції про Голокост, щоб ніколи не забувати цю страшну трагедію в історії людства.