Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні

Дата: 02.02.2021 15:50

Фото без описуЩороку 2 лютого весь світ відзначає День водно-болотних угідь. аби ще раз нагадати представникам влади та бізнесу, що їхня втрата — одна з найбільших загроз для існування не тільки річок та водойм, але й, без перебільшення, усього людства.

Секретаріат Римсарської конвенції визначив тему 2020 року: «Водно-болотні угіддя, вода і життя – нероздільні»

Захист та відновлення територій водно-болотних угідь є запорукою збереження біорізноманіття: близько 40% усіх відомих людству видів рослин та тварин оселяються саме у водно-болотних угіддях. Крім того, вони захищають міста і містечка від повеней, підвищують родючість ґрунтів та забезпечують харчуванням мільярди людей.

Водно болотні-угіддя утримують близько 30% вуглецю, який поглинається суходолом, що пом’якшує вплив змін клімату. Вони також, наче фільтр, очищують прісну воду, яка потім потрапляє у наші пляшки. І це далеко не всі їхні послуги.

Рамсарська конвенція декларує основні аргументи важливості водно-болотних угідь для забезпечення нашого майбутнього, а саме:

– водно-болотні угіддя важливі для забезпечення людства прісною водою, очищення та фільтрації поверхневих вод, поповнення водоносних горизонтів;

– ці угіддя годують людство – їх використовують для рибальства і сільського господарства протягом тисячоліть;

– вони забезпечують людей відновлюваними природними ресурсами для природних промислів, будівництва та опалення;

– пом’якшують вплив штормів і повеней та захищають берегову лінію від руйнування;

– депонують вуглець, продукують кисень і допомагають у боротьбі зі змінами клімату.

Щороку до інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь Секретаріат Рамсарської конвенції готує низку освітніх матеріалів https://www.worldwetlandsday.org/.

Міндовкілля підготувало інформаційні матеріали в українському перекладі https://drive.google.com/drive/folders/1nlsDBhzrfrNTgzLf3VSWNzecTIcdi9uN?usp=sharing

Долучайтеся до інформаційної кампанії з нагоди Всесвітнього дня водно-болотних угідь.