Члени фермерських господарств - платники єдиного соціального внеску
Члени фермерських господарств - платники єдиного соціального внеску
Страховий стаж – це період, протягом якого людина підлягала загальнообов’язковому пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачувалися внески в розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Починаючи з 2004 року, громадянам України страховий стаж в повному обсязі зараховується лише за умови сплати внесків до Пенсійного фонду у розмірі не меншому за мінімальний страховий внесок, розрахований з мінімальної заробітної плати, встановленої чинним законодавством за відповідний період.
У зв'язку з прийняттям Закону України від 03.10.2017 за №2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” внесено зміни до Закону України від 08.07.2010 №2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (далі -Закон №2464), відповідно до яких з 01.01.2018 члени фермерських господарств виключені з переліку платників, що мають право на добровільну сплату єдиного соціального внеску.
Водночас, членів фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, визначено платниками єдиного внеску.
Взяття на облік членів фермерських господарств здійснюється контролюючим органом за місцезнаходженням чи місцем проживання у день отримання від них заяви про взяття на облік платника єдиного внеску. Тобто, зазначені особи, фермерські господарства яких розташовані на території Каховського району, зобов'язані з 01 січня 2018 року стати на облік в Каховській ДПІ Новокаховського управління головного управління Державної фіскальної служби в Херсонській області, Автономній республіці Крим та м.Севастополі, як платники єдиного внеску.
Зазначена норма не поширюється на членів фермерських господарств, які є застрахованими особами - найманими працівниками, фізичними особами-підприємцями, головами фермерських господарств як юридичних осіб, так і фізичних осіб-підприємців зі статусом сімейного фермерського господарства.
Обов'язок щодо постановки на облік також не поширюється на членів фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю.
Базою нарахування єдиного внеску для членів фермерського господарства є сума доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. У разі, якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов'язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої Законом № 2464. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (з 01 січня 2018 – 3723,00*22% – 819,06 грн).
Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати за себе єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, а за порушення законодавства, зокрема, за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску передбачено фінансову відповідальність.
Шановні працівники фермерських господарств! - Сплачуючи єдиний внесок Ви забезпечуєте собі соціальний захист при досягненні пенсійного віку та своєчасні виплати пенсій нинішнім пенсіонерам, серед яких наші батьки та близькі люди.
Каховський відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян ГУПФУ в Херсонській області