Тавричанська громада
Херсонська область, Каховський район

Що робити якщо стався нещасний випадок

Дата: 14.02.2018 11:28
Кількість переглядів: 710

Похожее изображение

          Каховське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській  області  інформує:

 

Що робити, якщо стався нещасний випадок

 

Пам'ятка роботодавцю 

У разі настання нещасного випадку свідок або безпо­середній керівник робіт зобов'язаний:

  • терміново організувати надання першої невідкладної допомо­ги потерпілому, забезпечити у разі потреби його доставку до лікувально-профілактичного закладу;
  • негайно повідомити роботодавця про те, що сталося;
  • зберегти до прибуття комісії з розслідування  нещасного випадку обстановку на робочому місці та машини, механізми, обладнання, устаткування у такому стані, в якому вони були на момент настання нещасного випадку (якщо це не загрожує життю чи здоров'ю інших працівників і не призведе до більш тяжких на­слідків та порушення виробничих процесів

Роботодавець, одержавши повідомлення про нещас­ний випадок, зобов'язаний: 

протягом однієї години передати з використанням засобів зв'язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок:

  • Каховському відділенню управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській  області (надалі-Фонд);
  • керівнику первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці, а у разі відсутності профспілки - уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці;
  • керівнику підприємства, де працює потерпілий, якщо потерпі­лий є працівником іншого підприємства;
  • органу державного пожежного нагляду за місцезнаходжен­ням підприємства у разі настання нещасного випадку внаслі­док пожежі;
  • закладу державної санітарно-епідеміологічної служби, який здій­снює санітарно-епідеміологічний нагляд за підприємством (у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння);
  • територіальному робочому органу Держпраці  (у разі настання нещасного випадку із смертельним наслідком або групового нещасного випадку);

зробити запит до лікувального закладу про характер і тяж­кість ушкодження потерпілого;

протягом доби наказом утворити комісію з розслідування нещасного випадку у складі не менш як три особи та органі­зувати проведення розслідування. (До складу комісії входять: керівник (спеціаліст) служби охорони праці або посадова особа, на яку роботодавцем покладено виконання функцій з охорони праці (голова комісії), представник Фонду за місцезнаходжен­ням підприємства, представник первинної профспілки, а у разі відсутності профспілки - уповноважена найманими працівниками особа з питань охорони праці, а також представник підприємства, інші особи.)

 

Роботодавець зобов'язаний створити належні умо­ви для роботи комісії (забезпечити приміщенням, засобами зв'язку, оргтехнікою, автотранспортом, канцелярським приладдям), компенсувати витрати, пов'язані з її діяльністю, а також залучених до роботи експертів, інших спеціалістів та сприяти роботі комісії з метою своєчасного і об'єктивного проведення роз­слідування нещасного випадку.

        Після завершення розслідування надати потерпілому акти розслідування нещасного випадку під розписку.

 

 

 

Реабілітаційне лікування  застрахованих осіб у 2018 році

Статтею 29 Закону України від 23.09.1999 зі змінами від 28.12.2014 № 1105-ХІУ “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування” передбачається право застрахованих осіб на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду.

Механізм, граничні розміри та умови оплати Фондом соціального страхування України санаторно-курортним закладам витрат за надані послуги з лікування осіб, застрахованих  за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням у зв’язку  з тимчасовою втратою працездатності, і членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України визначено Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого Постановою правління Фонду соціального страхування України від 13 липня 2017 року № 39 (діє з 01.01.2018).

Порядком передбачено, що право на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів мають застраховані особи, яким відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку ЛКК лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи (безпосередньо із стаціонару) або жіночої консультації закладу (безпосередньо із жіночої консультації) рекомендовано лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів.     

Порядком також передбачено право на лікування застрахованих осіб, які приймали безпосередню участь в антитерористичній операції (у супроводі членів сім’ї), в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за профілем медико-психологічна реабілітація за рахунок коштів Фонду один раз після демобілізації за наявності відповідних медичних показань.

Застрахована особа має право вільного вибору реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу відповідно до медичних показань за профілем медичної реабілітації.

Порядком  встановлено, що представник Фонду відвідує застраховану особу в закладі охорони здоров’я, де перебуває зазначена особа на стаціонарному лікуванні, та надає роз’яснення про порядок забезпечення  реабілітаційним лікуванням та необхідність подальшого укладання Договору (між застрахованою особою, органом Фонду та санаторно-курортним закладом). Договір є документом, що надає право застрахованій особі на реабілітаційне лікування. Усі витрати за послуги,  надані санаторно-курортним закладом за реабілітаційним лікуванням, відшкодовуються санаторно-курортному закладу Фондом. Для застрахованої особи ці послуги є безкоштовними.

Про здійснення страхових виплат потерпілим (членам їх сімей) та матеріального забезпечення застрахованим особам у 2018 році

 

Станом на 01 січня 2018 року у Каховському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області страхові виплати отримують 310 потерпілих та членів їх сімей, з яких 284 чол.  - потерпілі від трудового каліцтва та професійного захворювання, 26 чол.  – особи, які отримують страхові виплати по втраті годувальника. Із 284 потерпілих (183 особи) складають інваліди трудового каліцтва та професійного захворювання, з них інваліди І групи – 2 чол., ІІ групи – 16 чол., ІІІ групи -  165 чол.

Із загальної кількості одержувачів страхових виплат 37 осіб - це потерпілі (члени їх сімей), внутрішньо переміщені з території, що не контролюється українською владою (28 осіб з Донецької області, 9 осіб з Луганської області). З початку року страхові виплати отримували 37 внутрішньо переміщених осіб.

Для здійснення страхових виплат потерпілим та членам їх сімей упродовж 2017 року направлено 4372483,38 грн., у тому числі на виплати внутрішньо переміщеним особам з непідконтрольної українській владі території Донецької та Луганської областей.  

Основна частина витрат спрямована на щомісячні страхові виплати потерпілим втраченого заробітку і особам, які мають на це право в разі втрати годувальника – 269701,72 грн., та на виплату одноразової допомоги в разі стійкої втрати професійної працездатності та в разі  смерті потерпілого.

Станом на 01.01.2018 середній розмір призначеної щомісячної грошової суми в разі стійкої втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого та грошової суми щомісячної страхової виплати особам, які мають право в разі втрати годувальника на 1 одержувача склав 1590,45 грн. при 1339,82 грн. у відповідному періоді минулого року, що свідчить про зростання розміру на 18,7 %.

З 01 січня 2018 року Фонд соціального страхування України збільшив виплати потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, а також членам їх сімей. Зростання страхових виплат обумовлене постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1053 «Про перерахування розміру страхових виплат потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, та членам їх сімей», яка набула чинності 1 січня 2018 року.

Цим документом передбачено осучаснення страхових виплат для всіх потерпілих, які перебували на обліку у 2008-2011 роках.

Наступне збільшення виплат (на 20%) потерпілим на виробництві та членам їх родин відбудеться у березні поточного року.

 

 

П.І.П.,  посада,  телефон

 

Будь ласка,  звертайтесь

з питань діяльності Фонду:

 

Рожок

Людмила Петрівна,

страховий експерт з охорони праці

(05536) 2-06-74

050-573-16-69

 

Розслідування нещасних випадків та профзахворювань.      

Впровадження СУОП на підприємстві.

Участь у комісіях по перевірці знань з охорони праці працівників підприємств.

Безродна Світлана Іванівна

(05536) 2-05-31

066-745-62-98

 

 

Лікування потерпілих, медична  реабілітація, забезпечення санаторно-курортним лікуванням.    

 

Іскова Валентина Іванівна,

завідувач сектору  страхових виплат та матеріального забезпечення      

(05536) 2-06-74

050- 617-24-47

Страхові виплати та соціальні послуги потерпілим.

Сторчак Тамара Іванівна, головний спеціаліст сектору  страхових виплат та матеріального забезпечення   

(05536) 2-06-74

066-718-68-63

 

Фінансування  для надання  матеріального забезпечення  застрахованим особам за рахунок коштів Фонду (відшкодування втрати заробітної плати у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю).

 

Адреса: 74800,  Херсонська область,  м. Каховка,  вул. Велика Куликовська, 86


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь