Громадяни не сплачують земельний податок у разі надання земельних ділянок в оренду платникам ЄП четвертої групи

Дата: 30.08.2021 07:26

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує громадян – власників земельних ділянок.

Відповідно до вимог п. 281.3 ст. 281 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) від сплати земельного податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

Водночас п. 2921.1 ст. 2921 ПКУ визначено, що об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому у користування, у тому числі на умовах оренди.

Згідно зі ст. 125 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Отже, громадяни – власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) звільняються від сплати земельного податку за земельні частки (паї), що передані в оренду платнику єдиного податку четвертої групи на підставі договору оренди.

Детальніше – у розділі 111.04 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу: https://zir.tax.gov.ua.

Підписуйтесь на сторінку Державної податкової служби України у Facebook https://www.facebook.com/TaxUkraine.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».