Щодо поширення інформації про роботу системи безоплатної правової допомоги

Дата: 21.01.2020 09:24

Конституція України гарантує кожному право на професійну правничу допомогу, яка в передбачених законом випадках надається безоплатно, також Конституція України визначає, що головним обов’язком держави є утвердження і забезпечення прав і свобод людини.

Порядок реалізації права на професійну правничу допомогу визначений Законом України “Про безоплатну правову допомогу”.

Програма діяльності Кабінету Міністрів України, затверджена постановою Верховної ради України №188-ІХ від 04 жовтня 2019 року визначає, що необхідно посилити інформування громадян щодо можливості отримання ними безоплатної правової допомоги. Обізнаність населення про вказану вище можливість, в результаті призведе до зменшення кількості випадків, коли через свою необізнаність людина, яка опинилась у складній життєвій ситуації, обирає помилкову модель поведінки і лише погіршує своє становище.

Зазначаємо, що на даний час система безоплатної правової допомоги налічує 535 точок доступу, які знаходяться по всій території України та регулярно надають правову допомогу населенню.

Крім того, для оперативного зв’язку з центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги, надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань тощо діє єдиний телефонний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0-800-213-103. Офіційний веб-сайт Координаційного центру з надання правової допомоги доступний за гіперпосиланням https://legalaid.gov.ua/.

Заступник Міністра                                                                  Валерія КОЛОМІЄЦЬ