Добровільна участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування – гарантія соціального та пенсійного забезпечення!
Добровільна участь
в системі загальнообов’язкового державного соціального
страхування – гарантія соціального та пенсійного забезпечення!
У зв’язку із внесенням змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 №848 (в редакції постанови КМУ від 27.04.2018 №329), житлова субсидія не призначається, якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена господарства є особи, що досягли 18-річного віку і які:
- за інформацією ДФС України, Пенсійного фонду України, не мають доходів, що враховуються для призначення житлової субсидії,
- або отримували середньомісячний сукупний дохід менший за розмір мінімальної заробітної плати,
- та/або не сплатили єдиний внесок у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.
Діючим законодавством передбачена можливість сплати єдиного соціального внеску для непрацюючих осіб шляхом укладення договорів добровільної участі в системі загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Право на добровільну участь у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні мають особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями і не належать до кола платників єдиного внеску.
Для укладення договору про добровільну участь незастрахованій особі необхідно подати до територіального органу Державної фіскальної служби України за місцем проживання:
- відповідну заяву за встановленою формою,
- копію документа, що посвідчує особу,
- копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
- та копію трудової книжки (у разі наявності).
Договір про добровільну участь укладається на термін не менше одного року. Поряд з цим, може бути передбачена одноразова сплата особою страхових внесків за попередні періоди, в яких вона не підлягала загальнообов’язковому пенсійному страхуванню.
При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.
У 2018 році мінімальний страховий внесок розраховується за тарифом 22% від мінімальної заробітної плати, яка з 1 січня поточного року складає 3723 грн, відповідно розмір мінімального страхового внеску – 819,06 грн.
Договір про добровільну участь незастраховані особи укладають з територіальним органом Державної фіскальної служби за місцем свого проживання.
Головне управління Пенсійного фонду України