Проект "Соляна дорога"

Дата: 15.08.2018 11:07

Фото без опису10 серпня 2018 року за організаційної підтримки ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад (Павло Ярмій) в рамках розвитку міжмуніципального співробітництва громад Херсонської області була проведена спільна навчально-екскурсійна поїздка Тавричанської громади, громади Асканія-Нова, Присиваської громади. Загальна кількість учасників заходу – 38 осіб, серед яких голови трьох ОТГ (Юрій Гречка, Віталій Свінціцький, Сергій Кліщевський), провідний спеціаліст управління економічного розвитку та цивільного захисту Каховської РДА (Ірина Павловська), представники місцевого самоврядування і бізнесу, закладів освіти і культури, науковці та активні громадяни територіальних громад. Програма заходів була направлена на налагодження партнерських зв'язків між громадами та обміну досвідом найбільш успішних практик самоврядування, ознайомлення з наявним туристичним та інвестиційним потенціалом у громадах для формування туристичного кластеру і реалізацію спільного туристичного проекту «Соляна дорога», створення спільної установи «Агенція місцевого розвитку» для виконання проектів громад затверджених у Стратегіях розвитку і залучення інвестицій у сільські території.

Старт заходу розпочався на території унікального парку Тавричанської громади, різноманіття рослин якого вразили навіть представників ботанічного саду. Далі відбулось знайомство з діяльністю ДП ДГ «Асканійське» (Віктор Найдьонов) на території якого успішно працюють ліцензовані племінні заводи з вирощування та продажу великої рогатої худоби, учасники зустрічі мали змогу відвідати ферму з утримання ВРХ зебувидного виду та коней.

Наступний етап розпочався у затишному конференц-залі громади Асканія-Нова в якому відбулась презентація концепції спільного туристичного проекту громад «Соляна дорога» та були розглянуті перспективи і переваги створення «Агенції місцевого розвитку». Учасники круглого столу одностайно визнали важливість розвитку партнерських відносин між громадами, схвалили пропозиції ініціативної групи та визначили подальші кроки спільної роботи для сталого розвитку власних територій. Далі відбулись еколого-просвітницькі екскурсії по дендрологічному парку і зоопарку, в ході яких учасники напрацьовували стратегічні напрями розвитку туризму і створення додаткових атракцій на території громад, варіанти залучення бізнесу та спільні заходи промоцій туристичної привабливості.

Фінальні заходи обмінної поїздки проходили на території Присиваської громади – презентації проектів реалізованих за підтримки міжнародних проектів, ознайомлення з роботою ресурсного центру громади, відвідування унікального інтерактивного музею історії у с. Григорівка, де зібрані артефакти від ери неоліту до ХХ століття. Родзинкою спільної навчально-екскурсійної поїздки стало відвідування Лемурійського озера в одній із бухт затоки Сиваш, яке не тільки дуже красиве а й має видатні цілющі властивості. Саме там учасники заходів підвели підсумки роботи за насичений емоціями і враженнями день, домовились про формування складу комісії для підготовки проектів договорів про співробітництво територіальних громад.