Випалювання сухої трави – це злочин проти природи та людей!

Дата: 05.04.2021 21:53

На території Херсонської області встановилася стійка посушлива вітрова погода, що значно підвищує пожежну небезпеку. Мають місце непоодинокі випадки лісових пожеж, масового випалювання стерні, пожнивних решток, сухої рослинності на полях, смугах відводу доріг, лісосмугах, на схилах ярів, випалювання сухої водно-болотної рослинності і т.п., що призводить до непоправних наслідків і багатотисячних збитків, значного забруднення атмосферного повітря, порушення стану біогеоценозів, змін фізико-хімічного і гідрологічного режиму екотопів, порушення стабільності екосистем, пониження родючості та протиерозійної стійкості ґрунтів.

Державна екологічна інспекція Південного округу (Запорізька та Херсонська область) (далі – Інспекція) нагадує про необхідність посилення контролю за дотриманням правил пожежної безпеки, недопущенням самовільного випалювання сухої природної рослинності та її залишків, вжиття додаткових заходів із запобігання виникнення пожеж та оперативного реагування. Пропонуємо провести додаткову роз’яснювальну роботу серед населення та суб’єктів господарювання (висвітлення у ЗМІ, проведення нарад і т.ін.) щодо неухильного дотриманням правил пожежної безпеки. Відповідальність за порушення Земельного кодексу України, Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про природнозаповідний фонд», «Про охорону земель», «Про рослинний світ» та «Про тваринний світ».

Відповідно до ст. 20-2 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Положення про Державну екологічну інспекцію Південного округу (Запорізька та Херсонська області) (нова редакція, ідентифікаційний код 43877338), затвердженого наказом Державної екологічної інспекції України від 02.02.2021 № 61, зареєстрованого в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за № 1004991070002023679, доручення Державної екологічної інспекції України від 01.04.2021 № 56 «Про посилення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства» Інспекція просить: уразі виникнення пожеж на підконтрольних Вам територіях в установленому порядку на місцях, вжити відповідні заходи та надавати інформацію на адресу Інспекції, стосовно виникнення пожеж:

-цілодобово в телефонному режимі до 09 год. 00 хв. тел./факс (0552) 26-23-87;

-в разі виникнення надавати інформацію на тел./факс (0552) 26-23-87, e-mail: pivdennyi@dei.gov.ua.

Інформація повинна містити: причини та наслідки виникнення пожеж, ділянки, площу та шкоду заподіяної порушенням природоохоронного законодавства, а також кількість залучених сил та засобів по локалізації і повного гасіння пожеж на території району.