22 березня - Всесвітній день води

Дата: 16.03.2021 15:14

22 березня - Всесвітній день води

Фото без опису22 березня це унікальна можливість нагадати людству про надзвичайну важність водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Цьогорічна тематика – «Цінність води для кожного з нас»

В нашому житті є речі, до яких ми звикли і не те, що не уявляємо свого життя без них, а навіть вважаємо, що вони є звичайною складовою нашого життя і так було спокон віків. Одною з таких речей, якщо так можна сказати, є вода.

Щодня ми використовуємо десятки літрів води і навіть не задумуємось над цим. Вода для нас – це щось настільки звичне, що уявити світ без неї просто неможливо. Вода – це те саме, що і сонце, яке кожного ранку встає з-за обрію і кожного вечора туди ж і повертається. Тим не менш, запаси води на нашій планеті не безмежні.

Вода є найпростішою і звичною речовиною на планеті. В даний час 70% території нашої планети покриті водою. При цьому пити можна тільки 1% цієї води.

Ідея проведення Всесвітнього дня водних ресурсів вперше прозвучала на конференції ООН з охорони оточуючого середовища і розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.

Основні цілі проведення Всесвітнього дня водних ресурсів:

- сприяти прийняттю відповідних заходів для рішення проблеми забезпечення населення питною водою;

- інформувати суспільство про важливість охорони і збереження ресурсів прісної води і водних ресурсів в цілому;

- залучити до святкування Всесвітнього дня водних ресурсів уряди, міжнародні агентства, неурядові організації і приватний сектор.

Вода – це одне з найбільших багатств, яке має людина. Нам варто пам’ятати про це кожного дня, кожної хвилини і цінувати кожну її краплину.

Прості кроки, які може зробити кожен:

- вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті - берегти десятки літрів чистої води;

- користуватися пральною та посудомийною машинами при повному завантаженні;

- не використовувати фосфатні (фосфонатні) миючі засоби, бо фосфати призводять до загрозливого «цвітіння» водойм;

- віддавати перевагу душу замість ванної;

- вимикати воду під час чищення зубів;

- користуватися унітазом з двома режимами зливу;

- не засмічувати водойми побутовими відходами;

- не мити машини на берегах річок та озер.

Ви не тільки зекономите власні кошти, а й подбаєте про майбутнє своїх дітей, які мають право пити чисту воду.

Вода – безцінне багатство. Бережіть її.