Пташиний грип у Заозерному!

Дата: 30.12.2020 19:57

Шановні мешканці!

Каховське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області повідомляє, що відповідно до звіту про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 004036 п.м./20 від 29.12.2020 року виявлено РНК вірус грипу птахів, методом ПВ  5.4-7.5 (версія 01) від 14.01.2019 року «Проведення молекулярно-генетични досліджень методом полімеразно-ланцюгової реакціх у реальному часі», в особистому селянському господарстві с. Заозерне.

Під час спалаху пташиного грипу серед птахів існує можливий ризик для людей, які мають безпосередні чи близькі контакти з інфікованими птахами або з поверхнями, зараженими секреціями чи іншими виділеннями інфікованих птахів. Поширення вірусів пташиного грипу від однієї хворої людини до іншої буває дуже рідко.

Також інформуємо про те, що згідно протоклу № 4 від 30.12.2020 року засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Херсонській ОДА п. 3 визначено буферною зоною (захисту): територію навколо неблагополучного пункту (епізоотичного осередку) – с. Заозерне радіусом 3 км, зоною спостереження (нагляду:) територію навколо епізоотичного осередку радіусом 10 км - с. Скворцівка, с. Мар’янівка, с. Слиненко, с. Ольгівка та с. Чумацький шлях, с. Софіївка, с. Катеринівка.

На період карантину по грипу птиці заборонено:

- Полювання на дику перелітну птицю;

- Обіг (сертифікація) та переміщення птиці, сировини та продукції з неї з неблагополучної щодо грипу птиці території;

- Діяльність стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі живими тваринами, птицею та продуктами тваринного походження;

- Несанкціоноване переміщення тварин та птиці автошляхами області.

Власникам птиці необхідно:

- Не допускати контакту домашньої птиці з дикою перелітною та синантропною птицею, закривши її в пташниках, хлівах, і на подвір’ї;

- Забороняється випускати на водоймища домашню водоплавну птицю.

Доводимо до відома, що у випадку проведення заходів щодо знищення чи вилучення птиці, кошти будуть відшкодовані.

При підозрі на захворювання або загибель птиці інформувати за телефонами:

- 0507302250,

-- 0974052658