У Тавричанській ОТГ реалізують проект для забезпечення жителів якісною питною водою

Дата: 14.07.2020 13:49

Фото без опису

Проект «Встановлення МАФів з очисними системами в Тавричанській ОТГ» впроваджується в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Свою частину робіт громада вже виконала – облаштувала у чотирьох селах місця для розміщення бюветів, повідомив заступник голови Тавричанської сільради Сергій Куриленко. До місць розташування бюветів було підведено водопровід, каналізацію, електроенергію, забетоновано майданчики, встановлено навіси з лавочками (на фото). На ці роботи бюджет громади виділив 572,3 тис. грн. Тепер від програми DOBRE, частка якої у фінансуванні проекту складає 839,8 тис. грн, мають надійти кіоски з обладнанням для очищення і розливу питної води, у громаді сподіваються, що це буде здійснено до кінця літа.

Попередньо було проведено опитування жителів. Оцінку ними якості послуги водопостачання у громаді вважають важливим показником успішності її удосконалення. На сесії сільради у лютому 2020 року було затверджено План удосконалення послуги водопостачання в Тавричанській ОТГ. «У всіх селах маємо проблему із якістю води – така місцевість. Лабораторні аналізи показують, що водопровідна вода – на межі норм (висока солоність, жорсткість), – каже Сергій Іванович. – На сьогодні у Тавричанці є один кіоск для очистки води, встановлений близько 5 років тому дослідним господарством «Асканійське», і близько 70% жителів купують там воду (50 коп. за літр), приїжджають за нею і з інших сіл. Ми бачимо: люди хочуть пити якісну воду. Тому було прийнято рішення встановити бювети для очистки води у центрі ОТГ Тавричанці, а також трьох центрах старостинських округів: Дудчиному, Мар’янівці та Заозерному. Після встановлення вони будуть передані на баланс комунального підприємства і буде обрахована вартість води для населення, адже підприємству будуть потрібні кошти на обслуговування бюветів».

Поліна ГЕНЕРАЛЬЧУК.

Фото Тавричанської ОТГ.