Перше регіональне засідання щодо реалізації проекту greenways «Соляна дорога»

Дата: 22.01.2019 09:59

17 січня в приміщенні офісу «Агенції регіонального розвитку Таврійського об´єднання територіальних громад» відбулося перше регіональне засідання щодо реалізації інфраструктурного проекту greenways «Соляна дорога».

На зустрічі були присутні представники влади та органів місцевого самоврядування: голови ОТГ Херсонської області, представники Бериславської, Каховької районних та міських рад, депутати Херсонської ОДА.  Обговорювалася актуальність розвитку та підвищення  економічних показників в районах та об´єднанних територіальних громад через активізацію туристичної сфери, зокрема проекту greenways «Соляна дорога». Також були висвітленні існуючи показники туристичних зборів та прогноз надходження коштів до місцевих бюджетів завдяки реалізації проекту greenways «Соляна дорога».

Головною метою стало підписання Меморандуму про співпрацю в рамках проекту

туристичного кластеру «Соляна дорога» тим самим узгодивши всої наміри сприяти спільному розвитку туризму в регіоні Херсонської області. На 17 січня Меморандум підписали 9 сторін, 8 – територіальних одиниць та АРР ТОТГ:

• Асканія Нова ОТГ – В. К.Свінцицький;
  • Присиваська Отг - С. О.Клищевський;
  • Зеленопідська ОТГ – Г.П.Лобунько;
  • Таричанська ОТГ – Ю.А.Гречка;
  • Хрестівська ОТГ – О.Л.Троян;
  • Новорайська ОТГ – О.А.Шокуров;
  • Голова Каховської районної державної адміністрації  – В.М.Салтиков;
  • Голова Новокаховської міської ради - В.І.Коваленко;
  • Голова ГО «АРР ТОТГ» - П.О. Ярмій.

Голова правління ГО «АРР ТОТГ» Павло Ярмій поділився результатами проведеної роботи стосовно  проекту за 2018 рік та представив подільші дії:

• залучити до співпраці не тільки представників влади, але й бізнес, аби залучити найкращих експертів для створення Стратегії реалізації гренвейсу «Соляна дорога»;
  • виготовлення якісної промоційної поліграфії;
  • спільна участь на українських та міжнародних туристичних подіях (виставках).

Ці три кроки вже у 2019 році дадуть реальний приріст туристопотоку в 30%, а за планом роботи, за словами Ярмій П.А., до 2025 року по найскромнішими показниками до регіону приїдуть 100 000 туристів саме для проходження Соляної дороги.

Свою підтримку та бачення щодо актуальності та важливості реалізаціїї проетку висловили голова Асканія-Нова ОТГ – В. К. Свінцицький,  голова Тавричанської ОТГ – Ю. А. Гречка, голова Присиваської ОТГ  –  С.А. Кліщевський.

Підтримку  зі сторони бізесу та заклик до співробітництва і активної учаті у розвитку туристичної сфери, висловив бізнесмен та депутат Херсонської обласної ради Йосипенко Ігор.

Вже в березні команда Проекту буде займатися промоцією туристичного коридору на міжнародній весняній виставці UITT-2019, а до того моменту – йде праця над залученням бізнесу і запрошенням експертів.